BiZim SoKaK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BiZim SoKaK

Bizim Sokak FoRumLaRı

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

TARİHİN EN GÜÇLÜ LİGİ

YazarMesaj
KONUSAROCK
Admin
Admin
KONUSAROCK

TARİHİN EN GÜÇLÜ LİGİ Empty
MesajKonu: TARİHİN EN GÜÇLÜ LİGİ   TARİHİN EN GÜÇLÜ LİGİ Icon_minitimeSalı Ekim 16, 2007 6:44 pm

“Geride kalan ilk hafta kalitenin çok üst düzeyde olduğunu ortaya koydu. Bu sezon lig büyük sürprizlere gebe. Ve şampiyonluk için sadece iki aday yok.”

Türk Telekom-Beşiktaş Cola Turka maçıyla başladı Beko Basketbol Ligi. Ama ne başlangıç. Tempo, kalite, çekişme ve Telekom adına 15 sayı farktan müthiş bir geri dönüş. Maçın neredeyse tamamı siyah-beyazlıların skor üstünlüğüyle geçilirken, can alıcı dakikalarda Ankara ekibi rakibini yakalayıp, geçti ve ilk hafta önemli bir galibiyete imza attı. Ligin diğer favorileri Efes Pilsen ve F.Bahçe kendilerini fazla sıkmadan 2. yarıdaki oyunlarıyla rahat galibiyete uzandılar. G.Saray Cafe Crown ise Banvit’i geçerken henüz hazır değilim sinyalini verdi. Diğer takımlardan Pınar Karşıyaka’nın 3 ABD’lisinin ürettiği 72 sayı ile aldığı 111 sayılık galibiyet dikkat çekti. İlk haftanın ardından kalitenin belki de tarihinde en üst düzeye çıktığı bir Beko Basketbol Ligi görünürken, favori olarak gösterilen 5 takımın koçlarından sezonla ilgili görüşlerini aldık. Ortak görüş; lig bu sezon hiç olmadığı kadar kaliteli ve birçok sürprize gebe.

D.BLATT (E.PİLSEN): Daha önce düşündüğüm gibi Beko Basketbol Ligi çok çekişmeli geçeceğini ilk haftadan ispat etti. Ligde birçok iyi takım var ve ilerleyen haftalarda fazlasıyla sürpriz olacağını düşünüyorum. Takımların hedefleri doğrultusunda çok daha çekişmeli maçlar ortaya koyacağını düşünüyorum.

E.SUNTER (T.TELEKOM): İlk hafta maçları genelde zor olur ama Beşiktaş ile oynamamız işi daha da zorlaştırdı. Kazanmamız gereken bir maçtı. Eğer Play-off’ta finali hedefliyorsak evimizde kaybetmememiz gerekiyor. Tam olarak hazır olmamamıza ve 3 defa 15 sayı geriye düşmemize rağmen disiplinli oynadık. Tempoyu yükselterek 2. yarıda 57 sayı bulduk. Kondisyon olarak iyiyiz ancak eksiklerimiz de var. Önümüzdeki haftalarda daha da iyi olacağız. Karşıyaka sürpriz bir başlangıç yaptı. İnanıyorum ki; bu sene ligde büyük sürprizler olacak. İlk haftayı kaliteli bir ligin ilk adımları olarak görüyorum.

B.TANJEVİÇ (F.BAHÇE ÜLKER): Ritim bulmaya çalışıyoruz. OYAK maçında ilk yarıdan değil ancak 2. yarıdan çok memnundum. 2. yarıda savunma ve hücumda takım çok iyiydi. Özellikle Hakan’ın ortaya koyduğu performanstan mutlu oldum. Takımın tecrübelileri gençlere çok iyi örnek oluyorlar. İyi bir sezon olacak.

M.ÖZYER (G.SARAY C.C.): İlk hafta ligin hazır takımlarından B.Banvit ile karşılaştık. Maç içerisinde inişli çıkışlı bir performans sergilesek de önemli olan galibiyeti aldık. Sezonun henüz başında kurmak üzere çıktığımız düzene galibiyetlerle gitmek sevindirici. Takımımız oturduktan sonra daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Önümüzdeki haftalarda daha devamlılığı olan bir basketbol oynamak istiyoruz.

E.ATAMAN (BEŞİKTAŞ C.T.): Şampiyonluk adayı 5 takımın ilk hafta gücünü gösterdiğini düşünüyorum. Kamuoyundan da ilgi oldukça fazla. Özellikle deplasman maçları oldukça zorlu geçmeye aday. Ancak bu 5 takımı kim zorlar derseniz net bir şey söyleyemem, şu an için Karşıyaka diri bir görüntü çizdi. Ancak en önemlisi artık 2 favorili bir lig yok.
https://bizimsokak.yetkinforum.com

TARİHİN EN GÜÇLÜ LİGİ
1 sayfadaki 1 sayfası