BiZim SoKaK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BiZim SoKaK

Bizim Sokak FoRumLaRı

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

erman kunter'in gururu

YazarMesaj
KONUSAROCK
Admin
Admin
KONUSAROCK

erman kunter'in gururu Empty
MesajKonu: erman kunter'in gururu   erman kunter'in gururu Icon_minitimeSalı Ekim 16, 2007 6:43 pm

Fransa Milli Takımı'nın bir numaralı coach adayı Erman Kunter, 'Bu gurur verici' dedi.

Tarihinde hiç yabancı coach bulunmayan Fransa Milli Takımı antrenörlüğü için bir numaralı aday olan Erman Kunter, “Çok önemli bir olay. Gurur verici” açıklamasını yaptı.

Türk Basketbolunun yetiştirdiği en önemli oyunculardan biri olan Erman Kunter, coachluk kariyerinde de zirveye tırmanışını sürdürüyor. Çok genç oyunculardan kurulu Türk Milli Takımı’nı 1999’da Avrupa sekizincisi yapan, Türkiye Basketbol Ligi’nde Galatasaray ve Darüşşafaka takımlarını çalıştıran Kunter, büyük çıkışın Fransa Ligi’nde gerçekleştirdi. 2003 yılında Cholet’in başına geçen Kunter, bu küçük takımda yakaladığı büyük başarının ardından Fransa ve Avrupa Basketbolunun en köklü kulüplerinden olan Asvel Villerbanne’a transfer olup büyük sükse yaptı. Geçtiğimiz sezonun başında da 5 maçta galibiyeti bulunmayan Cholet’i tekrar alan Kunter, bu takımı Play-Off’a sokarak bir kez daha Fransa’nın gündemine oturdu. Kunter, gerek lig kalitesi, gerek milli takım başarıları gerekse Tony Parker, Boris Diaw, Youkhoba Diawara, Mickael Pietrus, Ronny Turiaf, Johan Petro, Mickael Gelabele gibi halen aktif NBA oyuncuları bulunan Fransa gibi bir basketbol ülkesinde milli takım antrenörlüğü için en güçlü aday konumunda. Bu sezon Cholet ile oynadığı 3 maçın ikisini kazanan Kunter, çok yoğun bir döneme girdiğini ve şu an için kulübüyle ilgilendiğini belirterek, “Avrupa Şampiyonası’ndaki başarısız sonucun ardından benim ismim gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde de Fransa basını, Milli Takım antrenörlüğü için en güçlü aday olduğumu yazdı. Bu tabii ki gurur verici. Gelişmeleri yakından takip ediyorum. Şu an milli maçlar olmadığı için federasyon acele etmiyor. Ancak 10-15 gün içinde konunun netlik kazanacağını tahmin ediyorum. Fransa gibi üst düzey basketbol kültürü olan bir ülkenin milli takımı antrenörlüğü için benim adımın geçmesi çok önemli bir olay” ifadesini kullandı. Tarihinde hiç yabancı antrenörün çalıştırmadığı Fransız Milli Takımı için Erman Kunter’in düşünülmesi Türk basketbolu açısından büyük önem taşıyor. Ancak, bir Türk’ün, Fransız Milli Takımı’nın başına geçme düşüncesine Fransa’da muhalefet olması da bekleniyor.
https://bizimsokak.yetkinforum.com

erman kunter'in gururu
1 sayfadaki 1 sayfası